ГО “Екодія” організували низку вебінарів для громад з рекомендаціями про зелене відновлення. Представляємо відеозаписи.
Спікери цього заходу:
- Олександр Солонтай, експерт Інституту Політичної Освіти, виконавчий директор Агентства ефективних рішень, розповів про План відновлення України, місце громад у відбудові та можливості для них долучатися до процесу.
- Анна Акерманн, фахівчиня з кліматичної та енергетичної політики, Міжнародний інститут сталого розвитку (IISD), ГО «Екодія», розкрила питання Зеленого відновлення та розповіла, як реалізувати його так, щоб це було цінним не лише економічно, але й мало довгостроковий позитивний ефект для суспільства та довкілля.
Модераторка: Ірина Озимок, керівниця Програми місцевого економічного розвитку WNISEF, засновниця Міжнародного саміту мерів – платформи обміну досвідом для міст та побудови партнерств.
Адаптація до зміни клімату і зелене відновлення громад
Вебінар про те як громадам адаптуватися до посух, хвиль тепла, підтоплень, та інші екстремальних погодних явищ.
Спікерки цього заходу:
Оксана Кисіль, національна експертка проєкту ЄС «Угода мерів-Схід».
Соф’я Садогурська, експертка кліматичного відділу ГО «Центр екологічних ініціатив «Екодія». Соф’я розповість, як зміна клімату може впливати на громади і як пом’якшити цей вплив на життя людей та природу.
Також ви зможете поставити будь-яке питання Оксані Кісіль, щоб зрозуміти, що ж потрібно зробити громаді, аби врахувати вплив зміни клімату у стратегіях післявоєнного відновлення.
Зелене відновлення: моніторинг якості атмосферного повітря
Щоб вимагати у влади конкретних дій для покращення якості повітря, потрібно розуміти поточну ситуацію. В цьому допомагають пости моніторингу, про які ми поговоримо на черговому вебінарі про зелене відновлення громад.
Експертки поділились на вебінарі: основними засадами організації моніторингу якості атмосферного повітря, технічними аспектами постів моніторингу якості атмосферного повітря: які бувають виробники постів, їх експлуатацію, технічне обслуговування. Спікерки цього заходу: Крістіна Ісаксон, старша викладачка, доцентка кафедри ергономіки та аерозольних технологій Лундського університету (Швеція) Ебба Мальмквіст, наукова співробітниця, доцентка відділу медицини праці та навколишнього середовища Лундського університету (Швеція) та експертка із забруднення повітря Секретаріату забруднення повітря та клімату Airclim.
Як витрачати менше коштів на обігрів будинку та не мерзнути взимку?
На вебінарі ви отримаєте практичні поради щодо створення ОСББ та можливості утеплення багатоповерхового будинку за допомогою фінансування з боку держави та місцевих органів влади. Дмитро Сакалюк.
“Основи агроекології для зеленого відновлення громад”
Поняття «агроекологія» все частіше з’являється в дискусіях про післявоєнне зелене відновлення України: сільського господарства та громад. Цей термін часто використовують для опису одного з можливих шляхів більш сталого розвитку сільських територій.
- Андреа Ферранте, Schola Campesina, Італія: Міжнародна мережа BILIM – Альянс Східної Європи та Центральної Азії для спільнот практиків агроекології. Практики які створюють зв’язки між виробниками їжі, споживачами, здоров’ям, екологією та культурою для сталої продовольчої системи та розвитку села.
- Ірина Казакова, GEN Україна, Пермакультура в Україні: Агроекологія в Україні: стійкість спільнот на практиці? Існуючі приклади та потреби громад.
- Рамона Думінічою, Eco Ruralis, Румунія: Зв’язок агроекології з правами людини. Спільні риси з Декларацією ООН про права селян та інших людей, які працюють у сільській місцевості.