Енергетична криза у світі впливає на міжнародні кліматичні переговори і вже сьогодні зрозуміло, що без припинення війни, ефективно впроваджувати політику із запобігання та адаптації до зміни клімату неможливо.
Напад росії на Україну поставив світ перед серйозними загрозами глобального масштабу, пов’язаними із можливістю розв’язання світового військового конфлікту, настання ядерної катастрофи та зростанням негативних наслідків глобальної зміни клімату. Війна розпочата росією вплинула на інші регіони світу: Африку, Південну Америку, Азію. Для заміни російських енергоносіїв, розпочатий видобуток газу та вугілля, в інших частинах світу. Держави знову відкривають вугільні ТЕС та шахти, щоб замінити російський газ. Дії агресора напряму вплинули на забезпечення продовольством країн світу.
Ця війна фінансується з викопного палива. 60% державного бюджету росії наповнюється за рахунок нафти та газу. Разом з війною зростають наслідки зміни клімату у формі різноманітних катаклізмів. Негативні економічні наслідки Covid-19, що тривають, створили величезні перешкоди для декарбонізації та міжнародної співпраці з клімату. Враховуючи усі негативні впливи війни росії в Україні на довкілля, в тому числі на зміну клімату, на глобальному рівні закликаємо:
- Викиди, які росія спричинила починаючи з 24 лютого 2022 року безпосередніми військовими діями, мають бути зараховані на баланс країни агресора.
- Зарахування викидів тимчасово окупованих територій Автономної республіки Крим України та території Донбасу, не пов’язаних з військовими діями, до кадастру викидів російської федерації є неприпустимими.
- Країни мають прискорити енергетичний перехід, з викопного палива на відновлювані джерела енергії. Тим самим досягти затверджених цілей Паризької угоди та не допустити майбутніх війн та конфліктів.
Важливо надати підтримку країнам, що розвиваються, у боротьбі зі втратами та збитками, спричиненими зміною клімату. Це також відіграє важливе значення для підтримки міжнародного співробітництва в галузі клімату.