У березні 2025 сюди стали все частіше залітати FPV-дрони, не раз бували обстріли КАБ і РСЗВ. Тож у центрі уваги робочої група із створення Стратегії розвитку Кушугумської громади до 2030 року, в яку входять представники селищної ради, місцевих установ і підприємств, незалежні експерти, – саме безпека населення.
Що робиться і планується робити в цьому напрямку?
- Триває розбудова мережі захисних споруд та найпростіших укриттів у громадських місцях.
- Іде робота з підвищення доступності та ефективності медичного обслуговування.
- Реалізуються комплексні програми соціального захисту, які мають охопити всі категорії населення, включаючи пенсіонерів та соціально незахищені верстви.
Паралельно сили вкладаються у захист критичної інфраструктури та об’єктів соціального значення. Це означає облаштування споруд захисними спорудами, сітками та засобами радіоелектронної боротьби (і тут необхідна допомога та ресурси партнерів, від місцевого бізнесу до державних структур) та інші заходи.
Для посилення системи цивільного захисту та реагування на надзвичайні ситуації, створено Центр безпеки та розбудовується система сповіщення. Центр об’єднає в собі пожежну станцію, пункт поліції, медичний пункт, а також приміщення для проведення навчань з цивільного захисту та надання психологічної підтримки.
У кожного мешканця Кушугумської громади має бути можливість пройти курси першої домедичної допомоги та навчання з реагування на надзвичайні ситуації.
Крім щоденної роботи, селищна рада залучає громадські організації, благодійні фонди, донорські структури для допомоги громаді, для відновлення зруйнованого.
«Мої рідні живуть у Кушугумській громаді, яка до війни була чудовою місциною для життя і відпочинку. На жаль, після спустошення Каховського водосховища погіршилася екологічна безпека та безпека питного водопостачання, тож «Екосенс» почав працювати з громадою над вирішенням цих проблем, – ділиться голова ГО «Екосенс» Тетяна Жавжарова, яка є керівницею проєкту “Зелена стратегія для розвитку і відновлення Кушугумської громади”. – Одночасно, розуміючи загрози війни, ми залучили експертів і для впровадження рішень з енергетичної безпеки для Кушугумської громади. Робоча група за участі наших експертів з екології, енергетики, економіки завершує розробку Стратегії розвитку Кушугумської громади до 2030 року, де ми передбачили три сценарії розвитку громади, від оптимістичного до песимістичного. Велика повага їм за стійкість та бажання розвиватися в цих складних обставинах».
Сподіваємося на краще, працюємо щодня.