Саме таке майбутнє запланували для себе мешканці Кушугумської громади Запорізької області, працюючи над Стратегією розвитку.
Кушугумська селищна рада за підтримки запорізької громадської організації “Екосенс” провела 22 грудня 2024 року першу стратегічна сесію зі створення Стратегії розвитку та відновлення громади до 2030 року.
З початком широкомасштабного вторгнення Кушугумська громада регулярно перебуває під обстрілами окупантів. Не дивлячись на це, тут проживає декілька тисяч переселенців, а також відкривають нові хаби та започатковують соціальні проєкти. Школярі громади вчаться за змішаною системою, будується підземна школа.
Виклики та можливості й обговорили, готуючи матеріали для майбутньої Стратегії. Участь в роботі сесії взяли члени робочої групи, депутати селищної ради, представники громадськості, бізнесу та молоді громади.
Експертка Ганна Прішутова додатково провела воркшоп із SWOT-аналізу соціальних, економічних, енергетичних та природоохоронних викликів і можливостей Кушугумської громади. Одразу на практиці учасники стратсесії напрацьовували отримані знання.
Найсерйознішим викликом для громади стало спустошення Каховського водосховища, що потягло за собою зневоднення місцевих річок. Раніше тут рибалили, вирощували городину, користуючись поливною водою з заток Дніпра, які тепер висохли. Взимку вода ще є, а коли починається сезон поливу, то виникають великі перебої. Стоять порожніми човни, рибопереробні підприємства, теплиці.
Водночас, громада розташована близько від Запоріжжя, має зручну автотранспортну логістику. Тож, на думку місцевих підприємців, Кушугумщина може приваблювати туристів як екологічно безпечна громада. Можливо, розвиватиме екскурсії у плавні Великого Лугу, бджолярство.
Для роботи молоді потрібні зручні безпечні хаби із доступом до швидкісного інтернету та зв’язку, інфраструктура дозвілля.
Напрацювання робочої групи були записані та будуть проаналізовані експертами і враховані під час підготовки стратегічного документу.
Захід було проведено в рамках проєкту “Зелена стратегія для розвитку і відновлення Кушугумської громади”, який реалізує ГО “Екосенс” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”