Микола Коровець – не просто хлопець з інвалідністю, переселенець з Мелітополя, але передусім він активна самозайнята людина, займається ремонтом ПК, ноутбуків та має власну думку про відновлення Запоріжжя. Читайте інтерв’ю в рубриці «Голос громади».
– Яке Ваше враження від Запоріжжя порівняно з Мелітополем?
– Місто велике, гарне, але недоглянуте, містом не займається влада. Транспортна розв’язка зручна, я майже всюди добираюся сам. Я би більше уваги приділяв озелененню, бо місто індустріальне в усіх сенсах цього слова.
– Що має робити влада, на вашу думку?
– Дороги. Доступність. Зокрема інфраструктури, будівель муніципального значення. Наприклад, Людина в колясці, на милицях чи з паличкою не може потрапити до облдержадміністрації. Ніде навіть поручнів нема.
– Чи допомагали вам знайти роботу, чимось допомогти, дати грант на відновлення бізнесу чи на обладнання для ремонту, наприклад?
– З роботою досить складно, але ні держава, ні місцева влада не питали про це нічого. В нас є Мелітопольський волонтерський центр, який допомагає продуктами, засобами гігієни – і це все.
– Можливо, вам потрібно було би додаткове навчання, наприклад, якась мова програмування чи англійська, щоб шукати роботу?
– Вчитися ніколи не завадить, але мені потрібна саме робота. В центр зайнятості я не ходив, бо має інвалідність. І здорові люди не дуже комусь потрібні, самі шукають, стукають у двері, а люди з інвалідністю зараз не потрібні.
– Крім пошуків роботи, ви щось знаєте про місто, яке вас прихистило, його культуру, видатні місця?
– Я знаю Етносело в Запорізькій області, куди нас запрошувала ГО «Дивосвіт», там я почуваюся затишно, як вдома. По Запоріжжю якихось культурних чи туристичних програм нам не пропонували.
– Ви були би готові співпрацювати з місцевою владою, щось змінювати?
– Я в місті Мелітополі належав до групи доступності Відкритого простору допомоги “Саме тут”, то міська влада нас запрошувала, коли реконструювали парк, перевірити, чи зручно. Адже доступність – це не лише люди з інвалідністю, але і мамочки з коляскам, велосипеди.
Стівен Хокінг працював, маючи лише 4 м’язи – що ж мені заважає працювати.
_____________________________________________________________________________________________________________
Інтерв’ю підготовлене завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в рамках проекту «Рада відновлення як інструмент залучення громадськості до формування екосистеми сталості, стійкості та демократії в Запорізькій області», який виконує ГО «Екосенс».