Темою чергового засідання Рада відновлення Запоріжжя стало належне врядування в Запоріжжі. Містяни частенько висловлюють незадоволення рішеннями влади, про які дізнаються після їх прийняття. Чи нормальна така ситуація?
Одним із основних принципів доброго врядування є врахування потреб населення та залучення містян до прийняття рішень.
«Діалог місцевих органів влади з громадою та залучення містян до розроблення та оцінювання послуг і рішень надає можливість для покращення результатів роботи влади, підвищення взаємної довіри, партнерства для досягнення спільного блага та цілей», – зазначив професор ЗНУ, доктор політичних наук Дмитро Арабаджиєв, анонсуючи дослідження про good government (добре врядування), яке розпочалося нещодавно.
Із депутатом Запорізької міської ради Геннадієм Наумовим, який представляє постійну комісію з питань соціального та економічного розвитку, бюджету і фінансів, обговорили можливості підвищення ефективності співпраці громадських організацій із владою, залучення містян до прийняття рішень. Зокрема, йшлося про створення дорожньої карти комунікації між депутатськими групами та громадськістю, а також про доступні зараз інструменти участі громадян у процесах прийняття рішень міською владою.
Геннадій Наумов зазначив, що депутат як представник своїх виборців має повноваження вносити проєкти рішень у сесійну залу і лобіювати ті чи інші ідеї, тож громадські організації мають приходити до депутатів, на комісії для вирішення питань.
Водночас учасники засідання Ради виявили, що депутатів мало залучають до створення стратегії відновлення та візії розвитку Запоріжжя. По суті, єдиним органом координації роботи місцевих та національних експертів та ЗМР у численних робочих групах з тем відновлення наразі є Рада відновлення.
Разом із радником міського голови з ветеранської політики Михайлом Пирогом виявили потребу ширшого включення всіх експертів і містян до забезпечення реабілітації та інтеграції ветеранів.
“Питання, хто буде працювати та де – надзвичайно актуальне для ветеранів та їхніх сімей, і його обов’язково потрібно включати до стратегії відновлення Запоріжжя», – зазначив Михайло Пирог.
Наприкінці засідання прийняли до коаліції з відновлення громадську організацію «Сода», підсиливши Раду представниками медіа.
Таким чином, плекаємо у Запоріжжі демократичні цінності, такі як довіра та відкритість між владою і громадою, і розбудовуємо соціальний капітал.
Дякуємо Міжнародному фонду “Відродження” за підтримку цієї роботи.