В рамках курсу «Кліматична освіта для зеленого відновлення Запоріжжя», організованого ГО “Екосенс” спільно з Центром розвитку педагогічних працівників Запорізької міської ради, відбулася лекція представниці ГО “Екосенс”, експертки з природоорієнтованих рішень Олександри Савченко.
Під час заняття освітяни ознайомилися з конкретними прироординованими рішеннями (ПОР) для Запоріжжя, які були представлені в лекції. Серед них:
- Висадка дерев і створення зелених бар’єрів біля доріг знизить рівень забруднення повітря та шуму, а також забезпечить природне охолодження влітку.
- Відновлення малих річок, таких як Суха Московка та Верхня Хортиця, дозволить запобігти ерозії ґрунту, покращить якість води та сприятиме збереженню місцевої флори і фауни.
- Дощові сади допоможуть уникнути затоплень після дощів, що є поширеною проблемою у багатьох районах міста.
- Зелені дахи та стіни – на дахах та фасадах будівель можна створювати зелені зони, що очищують повітря, зменшують шум і нагрів міста, а також покращують вигляд міського середовища.
- Міські кишенькові парки – невеликі зелені зони між будівлями або на пустирях забезпечать місця для відпочинку й озеленять щільно забудовані райони.
- Міські ліси — це ділянки зі щільними насадженнями дерев і чагарників, які створюються в межах міста для поліпшення якості повітря, зменшення шуму та підтримки біорізноманіття. Вони стануть природним фільтром для забруднення повітря, зменшать теплове навантаження та слугуватимуть місцем для відпочинку і прогулянок.
- Громадські сади у дворах чи на території шкіл і садків дозволять мешканцям вирощувати свіжі продукти, об’єднуватися в спільноти й отримувати користь для здоров’я.
Освітяни позитивно відреагували на представлені ідеї, відзначивши їхню актуальність та практичність для Запоріжжя. Вони взяли участь у обговоренні та висловили зацікавленість у впровадженні цих рішень як у навчальному процесі, так і в шкільних проєктах.
Олександра Савченко підкреслила важливість прироординованих рішень у контексті адаптації міста до змін клімату та покращення якості життя мешканців. Вона зазначила, що такі заходи сприяють не лише екологічній, але й соціальній та економічній стійкості міста.
Цей захід став важливим кроком у підвищенні екологічної обізнаності серед педагогів та стимулюванні їх до активної участі у зеленому відновленні Запоріжжя.
Проєкт реалізується спільно за організаційної підтримки КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Запорізької міської ради та експертами ГО “Екосенс” за підтримки Prague Civil Society Centre.
Завантажити лекцію можна за цим посиланням: 5 заняття освітній курс_Савченко_compressed