Програма комплексного відновлення території територіальної громади (ПКВ) – це передумова швидкого залучення інвестицій, отримання міжнародної та державної допомоги.
Сформовано універсальну Методику розроблення програми комплексного відновлення громади. В цьому документі викладено увесь практичний досвід роботи. Це збірка покрокових алгоритмів дій та шаблонів документів, які територіальна громада може використовувати під час створення програми. Ці документи супроводжуються коментарями та роз’ясненнями юристів, прикладами із програм громад.
Методику презентовано в рамках круглого столу на тему: «Програми комплексного відновлення територіальних громад: нові підходи до управління та розвитку», який було організовано Програмою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» DOBRE.
Для пілотного проєкту зі створення Програм відібрано 18 партнерських територіальних громад. Було проведено попередній аналіз із урахуванням того, чи були на території громади бойові дії, чи перебувала вона під окупацією. Вивчались також наявність зруйнованого або пошкодженого майна, стан економіки громади і наявні міграційні процеси. До пілотного проєкту увійшли шість територіальних громад Харківської області, три – Миколаївської, сім – Херсонської та дві – Кіровоградської.
Розроблені програми дозволяють громадам зекономити час та зосередитись на головному: поточній роботі (наданні послуг для поточних потреб громадян), проведені інвентаризації наявних у громаді ресурсів та встановленню збитків, завданих повномасштабним вторгненням.
«Лідерство громад у відновленні має відігравати ключову роль, тому їм слід надати доступ до всіх сучасних управлінських інструментів. Власне, саме на цьому ключовому чиннику й базується проєкт з розроблення програм комплексного відновлення території територіальних громад. В їх основі — бачення самої громади свого майбутнього з огляду на її особливості, структуру забудови, характеристики бізнесу, культури та історії», – відзначила під час виступу на заході Олена Шуляк, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. -Програма комплексного відновлення території територіальної громади — це передумова швидкого залучення інвестицій, отримання міжнародної та державної допомоги, планування конкретних заходів подальшого відновлення та розвитку громад. І найважливіше — вектор розвитку задаватимуть люди, аналізуючи потенціал своїх територій».
МЕТОДИКА З РОЗРОБЛЕННЯ ПВК Є ТУТ.
За матеріалами Децентралізація