За ініціативи представників Ради та підтримки секретаря ЗМР Регіни Харченко відбулася зустріч між громадською коаліцією та представниками і депутатами міськради. Мета заходу – познайомити ОМС з напрацюваннями місцевих експертів різних сфер у питаннях відновлення Запоріжжя та налагодити і розширити співпрацю між міською радою та представниками коаліції.
– Важливо, що ми вже зараз думаємо про післявоєнне відновлення міста, напрацьовуємо плани, формуємо команду. Добре, що у Запоріжжі багато небайдужих людей. Вдячні громадськості, науковцям, які займаються цим питанням. Важливо розуміти, що відновлення міста це не лише відбудова будинків, це також відновлення людського потенціалу, екосистеми, транспорту та іншого, – підкреслила секретар ЗМР Регіна Харченко.
– Рада відновлення Запоріжжя – це незалежна низова громадська ініціатива, яка включає в себе громадські організації, експертну спільноту, науковців, медіа, представників органів місцевого самоврядування. Всі члени коаліції працюють в Запоріжжі і бачать вплив війни на наше місто. Ми відстоюємо демократичне, партисипативне і конструктивне залучення громадськості до процесів розвитку Запоріжжя, пропонуємо залучити свій експертний і ресурсний потенціал місцевій владі для розробки стратегічних документів і програм відновлення і сталого розвитку Запоріжжя, – зазначила координаторка об’єднання, голова ГО «Екосенс», аналітикиня, експертка з екологічної безпеки Тетяна Жавжарова.
Робота членів Ради відновлення вже знайома низці керівників департаментів та управлінь, адже експерти Ради мають досвід успішної реалізації різноманітних проєктів у Запоріжжі спільно з представниками ОМС, а також уже задіяні в низці офіційних робочих груп. Але зустріч в міськраді розширила коло стейкхолдерів, яким може бути корисною робота експертів і сьогодні, і в перспективі.
Дмитро Арабаджиєв, доктор політичних наук, професор, член Ради відновлення, розповів про важливість першого та поки єдиного соціологічного дослідження впливу війни на запоріжців та ВПО, яке було проведене в рамках підготовки «Зеленої книги відновлення Запоріжжя». Він підкреслив, що метою цього дослідження було виявленні потреб і бачення післявоєнного відновлення широких верств населення Запоріжжя і області, а також готовності особисто долучатися до процесу відновлення. Результати стали основою для підготовки рекомендацій для відновлення Запоріжжя, опублікованих у «Зеленій книзі».
Робота над дослідженням була тривалою та вимагала пошуку дієвих підходів до організації, зазначив Дамір Бікулов, доктор наук з державного управління, завідувач кафедри бізнес-адміністрування і менеджменту зовнішньоекономічної діяльності ЗНУ. Він акцентував на важливості залучення представників наукової спільноти до роботи над розробкою стратегічних планів та підтвердив готовність Запорізького національного університету до спільної роботи над проєктами.
– Ми намагалися зробити цей посібник компактним, аби ви могли прочитати, ознайомитися, і швидко взяти в роботу той сектор, з яким ви працюєте. На кожному етапі підготовки книги в нас була синергія фахівців – вони доповнювали одне одного, щоб зробити дійсно якісний продукт, – звернувся до представників ОМС Денис Васильєв, співзасновник ГО «Центр розвитку бізнес-технологій та культури», експерт міжнародних проєктів EU4Culture та House of Europe, тренер Лабораторії культурної трансформації «Ґете-Інститут» в Україні.
У підсумку учасники зустрічі домовилися про подальшу комунікацію та спільний пошук шляхів вирішення нагальних та стратегічних питань, які турбують містян зараз та матимуть вплив на їхнє життя у майбутньому. Робота продовжується.