13 липня відбулося чергове засідання учасників Ради відновлення Запоріжжя, участь у якому взяли представники громадського сектору, Асоціації міст України, науковці, фахівці з адміністрування та активні громадяни. До роботи команди з відновлення доєднався координатор кластера ІАМ Андрій Карпенко.
– Зараз вкрай важливо знайти та об’єднати ініціативних людей, які будуть брати на себе відповідальність за проєктування та реалізацію планів щодо сталого відновлення Запоріжжя. Кластер ІАМ готовий активно працювати та усіляко сприяти роботі Ради відновлення, ми налаштовані на ефективну роботу заради майбутнього, – зазначив Андрій Карпенко.
Серед пріоритетних питань, які розглядалися на зустрічі, було визначення слабких сторін в Запоріжжя в умовах воєнного стану та їхній аналіз. Для того, щоб скласти максимально об’єктивну та повну картину щодо потреб громади, Рада звернулася до соціологів та науковців. Наразі фахівці вже формують анкету-опитувальник, за допомогою якої буде проведено повноцінне соціологічне дослідження.
– Рада відновлення – це як снігова куля, до неї будуть долучатися різні активні спільноти. Демонстрація стійкості та згуртованості різних груп та спільнот допоможе якісно розробити стратегію відновлення міста, – наголосив науковець Дмитро Арабажиєв, регіональний координатор Національної платформи стійкості та згуртованості по Запорізькій області, завідувач кафедри загальноправових та політичних наук Національного університету “Запорізька політехніка”.
Координаторка Ради, голова ГО «Екосенс» Тетяна Жавжарова поділилася проєктами Положення та Меморандуму Ради відновлення та розповіла про подальші плани роботи.
– Першу дискусію про виклики і рішення відновлення проведемо саме з молоддю як найактивнішою частиною суспільства, яка формує майбутнє. Також запланована зустріч з представниками Запорізької міської ради та Інститутом розвитку міста, адже дуже важливо, щоб сформована при міськраді робоча група теж використовувала напрацювання Ради відновлення. В подальшому ми будемо залучати стейкхолдерів та представників обласної адміністрації і разом із ними працювати над важливими для міста проєктами, – пояснила Тетяна Жавжарова.
Наразі ведеться активна робота з вивчення досвіду інших міст та регіонів у питанні зеленого та сталого відновлення від наслідків війни, учасники напрацьовують базу контактів та беруть участь у фахових дискусіях щодо відбудови постраждалих територій. До роботи ради можуть долучитися усі небайдужі громадяни, адже здорове демократичне суспільство неможливе без активної участі громадян.