З квітня 2024 року Реєстр збитків України приймає позови про відшкодування шкоди, збитків чи ушкоджень, завданих російською агресією проти України. Запуск відбувся в рамках Міністерської конференції «Відновлення справедливості для України», організованої Нідерландами, Україною та Європейською Комісією на Всесвітньому форумі в Гаазі.
Нагадаємо, офіційний сайт Реєстру збитків в Україні запрацював 4 березня 2024 року. На сайті розміщено:
- документи, що регламентують роботу Реєстру;
- відповіді на поширені запитання щодо роботи Реєстру та процесу подання претензій;
- новини щодо діяльності Реєстру.
Наразі до Реєстру можна подати лише одну критичну категорію позовів – позови щодо пошкодження або знищення житлового майна. У цій категорії очікується до 600 000 претензій. Позови будуть подаватися в цифровому вигляді через український додаток Дія українською або англійською мовою. Плата за подання претензій не стягується.
Форма претензії, що містить опис інформації та доказів, які заявникам необхідно та/або рекомендовано надати на підтвердження своєї претензії, доступна на веб-сайті Реєстру та буде відтворена в цифровому вигляді в Дії.
Загалом заявники зобов’язані надати інформацію про свою особу, майно, про яке йдеться, подання до Українського реєстру пошкодженого та знищеного майна (якщо такі були подані), інформацію про події, що призвели до пошкодження чи знищення майна, опис та оцінка пошкодження та знищення (у тому числі шляхом експертного дослідження), орієнтовна сума претензії.
Очікується, що найближчим часом стане можливою можливість подання до Реєстру позовів інших категорій. Ці запуски проходитимуть у кілька етапів. Щоб отримати повний перелік претензій, які підлягають внесенню до Реєстру, дивіться на веб-сайті Реєстру.
Очікується, що друга фаза подання претензій буде зосереджена на особах, які найбільше постраждали від війни, і претензіях, пов’язаних із пошкодженням або руйнуванням критичної інфраструктури України. Очікується, що після цього з’являться інші категорії, включаючи претензії про втрату майна, доходів та інші форми економічних втрат.
Джерело: https://cms-lawnow.com/