Сергій Журба – в першу чергу копірайтер із Запоріжжя, а вже потім – людина з інвалідністю. Його приклад доводить, що відновлення Запоріжжя – справа спільна. Читайте інтерв’ю в нашій рубриці «Голос громади».
– Як війна вплинула на Запоріжжя, на вашу думку?
– Люди раніше більш охоче спілкуватися один з одним, а зараз стали більш закритими. Влада теж стала більш закритою, пояснюючи це питаннями безпеки. Я думаю, що обговорення суспільних проблем усе одно має відбуватися. Наприклад, питання відбудови зруйнованого житла абсолютно закрите для громади і навіть самих мешканців тих будинків. Але влада має обговорювати, що робити в першу чергу, коли мова йде про відбудову зруйнованих парків, громадських будівель.
– Ви знаєте, що держава виділила кошти на відбудову зруйнованих будинків у Запоріжжі? І чи потрібно людям це знати?
– У мене є знайомі, будинки яких постраждали від прильотів. Спершу компенсацію платили, кажуть вони, далі припинили. У людей мають питати, чи потрібно відбудувати їм житло, чи готові чекати, чи дати компенсацію, щоби вони купили нову квартиру.
– Якщо все ж відбудувати зруйновані будинки, то чи потрібно робити цим будинкам термомодернізацію, заміну комунікацій?
– Я впевнений, що це необхідно. Навіщо робити «як було», якщо це шанс для всієї України перебудуватися, зробити краще, ніж було.
– Чи берете участь у громадському житті міста? Знаєте про можливості участі?
– Так, до війни я брав участь в обговоренні з приводу транспорту, наприклад, з низькою підлогою та норм ДБР. Петиції я підписував і підписую. Підписую, коли йде збір.
– Як вплинула війна на довкілля, на вашу думку?
– Коли заводи стали працювати менше, то повітря стало чистішим. Що краще – люди без роботи – чи брудне повітря? Це палиця з двома кінцями. Коли відбулося руйнування Каховської дамби, то води в Дніпрі стало менше, вона більш забруднена та гірше очищується. З’явилися кишкові захворювання.
– Що ви знаєте про відновлення Каховького водосховища?
– Я думаю, що це правильно, але після закінчення війни. Адже відбудова водосховища вимагає дуже багато коштів, які краще зараз спрямувати на допомогу військовим, щоб ми швидше перемогли.
_____________________________________________________________________________________________________________
Інтерв’ю підготовлене завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в рамках проекту «Рада відновлення як інструмент залучення громадськості до формування екосистеми сталості, стійкості та демократії в Запорізькій області», який виконує ГО «Екосенс».