Кабінет Міністрів України продовжує політику соціально-економічного вирівнювання, спрямовану на забезпечення рівних умов для розвитку всіх громад країни.
Про це заявив віцепрем’єр-міністр з відновлення та міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба.
Він зазначив, що кількість зруйнованих об’єктів в Україні з початку 2024 року зросла з понад 280 тисяч до більш ніж 320 тисяч. Основний приріст зафіксовано на прифронтових територіях.
“Наше завдання – розподілити ресурси так, щоб регіони, які найбільше постраждали, отримали належну підтримку як під час війни, так і після нашої перемоги”, – підкреслив Кулеба.
Особливу увагу уряд приділяє підтримці бізнесу в прифронтових зонах. Через надзвичайно складні умови роботи підприємств у цих регіонах, зокрема на відстані 20-30 км від лінії зіткнення, обговорюється розширення грантових програм. Ці ініціативи мають на меті допомогти підприємцям утриматися на плаву.
Також під час формування державного бюджету на 2025 рік будуть запроваджені заходи, що враховують потреби регіонів. Для прифронтових територій передбачено збереження реверсної дотації та 64% надходжень від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). “Ми продовжимо розширювати політику вирівнювання економічних можливостей,” – зазначив віцепрем’єр.
Олексій Кулеба заявив, що в рамках держбюджету-2025 Уряд направить реверсну дотацію для підтримки діяльності деокупованих та прифронтових громад. Держава також додатково виділила кошти у розмірі 37,5 млрд грн для громад, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією росії.
Уряд впевнений, що комплексний підхід до підтримки бізнесу та громади дозволить забезпечити ефективний розвиток регіонів і створити економічний баланс у країні навіть за умов війни.