Експерти Ради відновлення Запоріжжя на запрошення міжнародного фонду “Відродження” взяли участь у підготовці позиції від громадськості на Ukraine Recovery Conference.
Ukraine Recovery Conference (URC2024) – це Міжнародна конференція з питань відновлення України, яка відбудеться 11-12 червня в Берліні. Попередні подібні заходи, присвячені саме відновленню України, відбулися у 2022-2023 роках у Лугано (Швейцарія) та Лондоні.
Ключова мета URC2024 – консолідувати сталу міжнародну підтримку для відновлення, відбудови, реформування та модернізації України. Йдеться як про екстрену допомогу в задоволенні невідкладних потреб, реалізацію проєктів швидкого відновлення, так і про створення привабливих умов для бізнесу та приватних інвестицій, активне залучення громадянського суспільства у процеси відбудови.
Наразі ведеться активна підготовка до конференції.
Протягом травня експерти Ради відновлення Запоріжжя разом з експертами різних регіонів та напрямків брали участь у дискусіях із напрацювання документу щодо бачення відновлення України, яке звучатиме в Берліні.
Днями в Києві під звуки повітряної тривоги було представлено документ «Візія стійкості: громадський порядок денний до URC-Берлін».
Голова ГО “Екосенс”, координаторка Ради відновлення Запоріжжя Тетяна Жавжарова подякувала організаторам дискусії за надану можливість та акцентувала на важливості внесення в Візію стійкості пункту про зелене відновлення.
“Я б хотіла звернути увагу на те, що українці обирають для себе Європейський зелений курс та очікують євроінтеграції. Регіони, зокрема, Запорізька область, потребують саме зеленого відновлення, яке дозволить екологізувати промисловість та відновити довкілля міст, вражених війною”, – підкреслила Тетяна Жавжарова.
У повній версії документу “Візія стійкості: пропозиції щодо громадського порядку денного до URC2024” пункт про саме зелене відновлення сформульований так: “Відновлення довкілля від наслідків бойових дій; курс на декарбонізацію і кліматичну нейтральність як можливість для зростання інноваційного потенціалу економіки та поліпшення екологічної безпеки та захисту здоров’я громадян; зелене відновлення критичної інфраструктури”.
Загалом, ключовими принципами Візії експерти визначили людиноцентричність, учасництво та належне врядування. Ключовими дієвцями в документі зазначили Верховну Раду України, Уряд, органи місцевого самоврядування (ОМС), громадянське суспільство, приватний сектор та міжнародних донорів.
“Візія 2024 року – це про стійкість, згуртованість та міжсекторальний діалог. Жваве обговорення питань під час дискусії показало, що ми маємо багато викликів та питань на шляху до стійкого відновлення українських громад, але те, що при підготовці до конференції такого високого рівня враховується експертість громадського сектору – це показник реальної демократії”, – зауважила Тетяна Жавжарова.