Дмитро Арбаджиєв, член Ради відновлення Запоріжжя, взяв участь у засіданні міської Робочої групи з громадської безпеки та відновлення при Запорізькій міській раді. Він представив результати напрацювань і планів Ради відновлення щодо вивчення потреб і викликів відновлення. Зокрема, щодо соціологічних та фокус-групових досліджень.
Дмитро Арабаджиєв презентував членам Робочої групи Раду відновлення Запоріжжя як незалежне громадське консультативно-дорадче об’єднання представників активних громадських організацій та активістів, науковців, експертів, підприємців. Розповів також про те, що серед завдань Ради відновлення Запоріжжя – покращення якості співпраці з місцевою владою та державою, донорськими організаціями та інвесторами для спільного післявоєнного відновлення Запорізького регіону.
Дмитро Арабаджиєв зазначив, що склад Ради відновлення Запоріжжя розширюється. До діяльності долучилися Запорізький кластер «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» (ІАМ), Координаційна Рада з питань громадянського суспільства при Запорізькій обласній державній адміністрації, а також Наталія Селюкова, відома в Запорізькому регіоні тренерка, керівниця ГО.
Як науковець та політолог Дмитро Арабаджиєв відповідає за соціологію проєкту, про що розповів докладно присутнім на засіданні.
«Наша ініціатива включає безпосередньо дослідницьку роботу, соціологічне опитування всіх верств населення, вікових груп щодо ставлення мешканців Запоріжжя до певних викликів, ризиків, пріоритетів, напрямків відновлення, його певних аспектів, – зазначив пан Дмитро. – Також у проєкті заплановано проведення 7 фокус-групових досліджень, якими буде охоплено переселенців, молодь, людей похилого віку, представники вразливих категорій населення, різних національно-культурних товариств та конфесій».
Подякував зацікавленість у співробітництві владі Запоріжжя, яка почула громадськість та готова разом долучитися до розробки інструментарію дослідження. Також сприяти якісному вивченню думки населення готові в ЗОВА.
Соціологічне дослідження Ради відновлення Запоріжжя буде включати 20 питань. Воно буде зосереджено на блоках обізнаності громадян щодо основних напрямків відновлення, їхньої пріоритетності. Тобто які проблеми є більш актуальними для міста, які сфери економіки повинні розвиватися у першу чергу після закінчення бойових дій та що потрібно робити вже зараз. Також планується дізнатися, наскільки респонденти або члени родини зазнали негативних наслідків воєнної агресії рф та що допомагає їм зберігати стійкість під час війни. Немаловажною є думка людей, які інституції, в першу чергу, мають бути головним рушієм відновлення Запоріжжя та чи готові респонденти особисто залучатися до роботи та брати участь у відбудові й т.ін.
«Після аналізу даних із задоволенням надамо їх для використання в складанні Стратегії відновлення Запоріжжя, – додав Дмитро Арабаджиєв. – За результатами досліджень по всій Україні вже зрозуміло, що люди хочуть бачити майбутнє відновлення прозорим, відкритим, підзвітним та інклюзивним. Тому сподіваємось, що результати наших досліджень допоможуть місцевій владі концептуально підійти до питання відновлення та виробити певну політику з майбутнього процесу».
Під час засідання обговорили репрезентативність телефонного дослідження, яке буде проводити за проєктом Рада відновлення. Міська влада Запоріжжя готова використовувати дані, підготовлені та надані Радою відновлення, але керівниця КП “Інститут розвитку міста” Вікторія Агентаєва висловила сумніви щодо методу опитування.
Соціологічна компанія “Info Sapiens” (м. Київ) відома в Україні, має достойний бекграунд, якості дослідження цілком варто довіряти, вважає Дмитро Арабаджиєв. До того ж, проєктом передбачено проведення фокус груп, які доповнюють інформацію дослідження живим спілкуванням та інтерв’юванням.
Також на засіднні Робочої групи обговорили можливість перейняття досвіду, отриманого на тренінгу “Залучення громадськості та служб екстреного реагування до відновлення та розвитку постраждалих громад Запорізької та Херсонської областей на основі підходу Community Policing”.
Після обміну думками засідання було завершено.
_____________________________________________________________________________________________________________
Підготовка статті стала можлива завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в рамках проекту «Рада відновлення як інструмент залучення громадськості до формування екосистеми сталості, стійкості та демократії в Запорізькій області», який виконує ГО «Екосенс».
Погляди, висловлені в цій публікації, належать автору(-ам) і можуть не збігатися з офіційною позицією Уряду Великої Британії.