Україна офіційно долучилася до Механізму спільного кредитування Японії (Joint Crediting Mechanism, JCM). Ця програма спрямована на скорочення викидів парникових газів через впровадження передових технологій та інвестиції японських організацій у декарбонізацію економіки. Важливим кроком у цьому напрямі стало підписання меморандуму про співпрацю в рамках статті 6 Паризької угоди між Україною та Японією на початку року, повідомляє Міндовкілля.
Кабінет Міністрів України затвердив документ про створення Української частини спільного Українсько-Японського комітету для впровадження JCM. Наступним кроком стане затвердження складу комітету та його регламенту. Комітет координуватиме співпрацю між двома країнами для досягнення спільних цілей у боротьбі зі зміною клімату.
Для України JCM відкриває доступ до японських технологій, які вважаються одними з найкращих у світі. Реалізація проєктів за цим механізмом забезпечить необхідні інвестиції для “зеленого” відновлення країни, що особливо важливо в умовах подолання наслідків російської агресії. За словами Світлани Гринчук, Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, це рішення допоможе Україні досягати кліматичних цілей, скорочуючи викиди парникових газів із використанням найсучасніших технологій.
«Співпраця з Японією відкриває нові можливості для “зеленого” відновлення України. Використання механізму JCM дозволить інтегрувати інноваційні технології, які сприятимуть сталому розвитку та виконанню зобов’язань України в рамках Паризької угоди», – наголосила міністр ахисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.
Механізм JCM уже успішно працює у 29 країнах світу, а тепер Україна зможе долучитися до цього глобального досвіду. Це важливий крок для створення сучасної екологічно орієнтованої економіки, яка сприятиме сталому відновленню країни.