Сьогодні, 11 червня, в столиці Німеччини Берліні стартувала Ukraine Recovery Conference за участі президента України Володимира Зеленського та канцлера ФРН Олафа Шольца. Ми уважно слідкуємо за новинами.
Ключова мета URC2024 – консолідувати сталу міжнародну підтримку для відновлення, відбудови, реформування та модернізації України. Йдеться як про екстрену допомогу в задоволенні невідкладних потреб, реалізацію проєктів швидкого відновлення, так і про створення привабливих умов для бізнесу та приватних інвестицій, активне залучення громадянського суспільства у процеси відбудови.
До підготовки до конференції долучилися і експерти Ради відновлення Запоріжжя. Разом з експертами різних регіонів та напрямків вони брали участь у дискусіях із напрацювання документу щодо бачення відновлення України, яке звучатиме в Берліні. Зокрема, координаторка Ради відновлення Тетяна Жавжарова під час дискусії в Києві акцентувала на необхідності саме зеленого відновлення України та Запорізького регіону.
“Я б хотіла звернути увагу на те, що українці обирають для себе Європейський зелений курс та очікують євроінтеграції. Регіони, зокрема, Запорізька область, потребують саме зеленого відновлення, яке дозволить екологізувати промисловість та відновити довкілля міст, вражених війною”, – підкреслила під час заходу Тетяна Жавжарова.
Що відомо про конференцію станом на зараз.
На дводенному заході зібралося понад 2 тисячі учасників, серед яких політики, дипломати, представники бізнесу, муніципалітетів та громадянського суспільства з різних країн. Представники Запоріжжя теж є серед учасників.
Німеччина, як приймаюча сторона, зробила акцент на залученні громадянського суспільства та зміцненні зв’язків між містами, громадами і муніципалітетами. На конференцію прибули мери низки міст України, зокрема зі сходу країни.
Питання, які обговорюються на численних панелях, охоплюють такі сфери, як: енергетика, людський капітал, ментальне здоров’я, культурна спадщина та багато інших.
На конференції планують підписати кілька важливих документів.
Уряд України створив Матрицю реформ – аналітичний інструмент для ефективного прийняття рішень та управління процесом впровадження реформ. Вона включає Рекомендації Єврокомісії, визначені у Звіті щодо України в межах пакета розширення ЄС, Структурні маяки МВФ, План України в рамках програми Ukraine Facility, а також Умови Світового Банку (Development Policy Loan, DPL). Всього Матриця містить понад 200 умов та рекомендацій, яким відповідають понад 400 індикаторів, які мають бути частково або повністю виконані у 2024 році.