На 100+ сторінках видання, яке днями презентували представники Агентства відновлення разом з Київською школою економіки (KSE) міститься опис процесу відбудови, а також напрацьовані вже готові алгоритми дій, переліки ризиків, посилання на нормативні акти та приклади успішних проєктів.
Для представників органів місцевого самоврядування, служб відновлення, забудовників та проєктантів цей «Посібник з послідовності дій Служб відновлення та розвитку інфраструктури в областях України та ОМС в проєктах відбудови об’єктів цивільної та соціальної інфраструктури та житлового фонду за рахунок коштів державного бюджету» може стати гарним посібником та вберегти від помилок, вважають автори.
– Минулого року були в Японії, де зустрічалися з колегами, які працюють в Агентстві реконструкції Японії. Вони розробляють свої методологічні вказівки як відновлювати ті чи інші території після трагедій, які в них відбувалися. Ми подивилися на ці вказівки, і вирішили, що було б добре зробити щось подібне і у нас. Звісно, підходи та методика – зовсім інші. Цей посібник – не остаточна історія, він буде дороблятися та доповнюватися. Чому ця методичка важлива? Чому ми вирішили поділитися цим досвідом? Коли створили Агентство, нам доручили кілька великих об’єктів з комплексної відбудови. Коли ми почали відновлювальні роботи, стикнулися з великою кількістю проблем. Це стосується документального забезпечення, безпосередньо робіт, які відбуваються на місцях, а також закупівель і координації з органами місцевого самоврядування. І ми вирішили: той, хто буде робити це наступного разу, не має наступати на ті самі граблі» – розповів Мустафа Найєм, голова Агентства відновлення.
Посібник, створений за підтримки проєкту USAID “Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні “ВзаємоДія”, структурували за чотирма фазами відбудови:
- I фаза. Невідкладні дії, оцінка технічного стану пошкодженого об’єкта, пріоритизація, проєктування (*замовник ОМС)
- ІІ фаза. Загальний механізм подання проєктів відбудови для фінансування
- ІІІ фаза. Закупівля робіт з розроблення проєктної документації (*замовник СВ), будівництва, капітального ремонту, реконструкції і виконання договору
- ІV фаза. Виконання робіт, прийняття об’єкта будівництва, капітального ремонту, реконструкції в експлуатацію.
Ознайомитися з повним текстом видання можна за посиланням.
Нагадаємо, що в Запоріжжі 27 лютого відбудеться Форум відновлення, на якому представники ГО, міжнародних організацій, ОМС, культурних та освітніх програм, екологи та активісти представлять результати роботи за 2023 рік та поділяться візією відбудови Запоріжжя на найближче майбутнє. Зареєструватися для участі в Форумі>>